آکادمی تخصصی علوم پزشکی کیف ، شوپی کا

National P.L. Shupik Medical Academy of Postgraduate Education

 http://kmapo.edu.ua

این دانشگاه ‌مرکز تخصصی علوم پزشکی در اوکراین می باشد که بصورت تخصصی ، تخصصهای علوم پزشکی را ارائه می دارد. در این آکادمی دانشجویان گروه پزشکی میتوانند پس ازگذراندن یک ترم فشرده زبان روسی وارد کورس اصلی تخصصی شده و دوره خویش را آغاز کنند.
تخصصهای بالینی گوارش، جراحی عمومی، جراحی قلب، اطفال، جراحی اعصاب، زنان و زایمان، چشم، کودکان، ارتوپدی، اعصاب، پوست، طب اورژانس، گوش، حلق و بینی، روانپزشکی، کلیه و مجاری ادراری، سرطان، پاتولوژی، غدد، طب هسته ای، رادیولوژی و ارولوژی و تخصصهای غیربالینی و تخصصهای دندانپزشکی شامل بیماریهای لثه، پریودونتولوژی، ترمیمی و … دانشجو می پذیرد.
آکادمی تخصصی پزشکی کی یف یکی از نخستین موسسات علمی – آموزشی اوکراین می باشد که در دوره دولت اوکراین ( ۱۹۱۷-۱۹۱۹) در زمان احیای علمی، فرهنگی و آموزشی اوکراین تاسیس شده است .(این آکادمی در سال ۱۹۱۸ میلادی تاسیس گردید.) در سال ۱۹۱۹ ضمن سازماندهی مجدد و ملی شدن، به عنوان انستیتوی کارآموزی پزشکان کی یف تحت پوشش سازمان آموزش عالی آن زمان قرار گرفت. تا شروع جنگ جهانی دوم انستیتوی فوق با بیش از ۱۰۰۰ فارغ التحصیل دارای ۲۴ دپارتمان بود. انستیتوی کارآموزی پزشکی کی یف در سال ۱۹۹۶ زیر ساختی شد برای تشکیل آکادمی تخصصی پزشکی کی یف که به نام یکی از دولتمردان و دانشمندان مشهور آن زمان یعنی پروفسور شوپیک نامگذاری شد.
در سال ۲۰۰۵ نیز از طرف آقای یوشنکو ریاست جمهوری اوکراین عنوان ملی دریافت کرده و به آکادمی ملی تخصصی پزشکی شوپیکا تغئیر نام داد.
هدف اصلی این آکادمی از همان زمان آغاز به کار آن مشخص شد و تا کنون نیز ادامه دارد که  تربیت متخصصین در زمینه های مختلف علم پزشکی می باشد. امروزه آکادمی تخصصی شوپیکا از برترین و قویترین موسسات آموزش عالی کشور اوکراین در تربیت آسپیرانتور است که دارای ۶ دانشکده، ۷۰ کرسی آموزشی، ۱۵۰ پروفسور و ۴۰۰ دکتر مشغول به فعالیت می باشد. مساحت کل این آکادمی ۸ هزار متر مربع بوده و همچنین شامل ۵ خوابگاه دانشجویی با ظرفیت بیش از ۲ هزار نفر است.
در آکادمی ۹ شورای ویژه برای دفاع از رساله های دکتری و کاندیدای علوم در رشته های مختلف بیماری های داخلی، بیماری های عصبی، جراحی، زنان و زایمان، پزشکی قانونی، داروسازی، چشم پزشکی و غیره وجود دارد. در ۵ سال اخیر در این شوراها بیش از ۱۰۰ رساله دکتری و ۴۰۰ رساله کاندیدای علوم مورد دفاع واقع شده اند. همچنین در ۲۵ سال اخیر بیش از ۳۰۰ دکتر و ۱۵۰۰ کاندیدای علوم پزشکی در این آکادمی تربیت شده که نزدیک به ۱۰۰ نفر از آنان شهروندان کشور های خارجی می باشند. فعالیت های مشاوره ای و درمانی از طرف اعضای دپارتمان های آکادمی در مراکز درمانی با داشتن بیش از ۷۰۰۰ تخت بیمارستان و ۱۲ مرکز تحقیقاتی مربوطه صورت می گیرد.
سالانه بیش از ۲۰۰ هزار مشاوره پزشکی و ۴۰ هزار جراحی توسط اعضای هئیت های علمی آکادمی انجام می پذیرد که در امور تحقیقاتی برای ارائه روشهای جدید تشخیص، درمان و پیشگیری مورد استفاده قرار می گیرند.
این آکادمی در زمینه های مختلف پزشکی از جمله سیستم عروقی – شریانی و مغزی شریانی، پیشگیری و درمان بیماران مادران، نوزادان و اطفال، پیشگیری و روشهای تصحیح نقصهای ایمونولژیکی و ژنتیکی در اشکال متفاوت پاتولوژیک مربوطه، راه های موثر در کمک های اولیه و اورژانس ، بالا بردن جراحی های ارگان های داخلی بدن و دستگاه های حرکتی، ایجاد داروهای جدید، پیشگیری از توبرکولوز و ایدز و بسیاری از مسیرهای دیگر فعالیت های تحقیقاتی گسترده ای دارد.
آکادمی ملی تخصصی پزشکی کی یف به طور موفقیت آمیز با آکادمی های بیشماری در سطح جهانی از جمله با کشور های آمریکا، آلمان، کانادا، یونان، انگلستان، لهستان، سویس و ایتالیا همکاری می نماید. از سال ۲۰۰۱ آکادمی به عنوان یک مرکز آموزشی و تحقیقاتی تراز اول اوکراین در زمره اعضای آکادمی های جهانی قرار گرفت.

مقاطع تحصیلی:

تخصصهای علوم پزشکی

رشته های تحصیلی:

Faculty of Surgery
Faculty of Therapeutics
Faculty of Pediatrics
Medico-Prophylactic and Pharmaceutical Faculty
Faculty for Advanced Training of Teachers and Professors

Faculty of General practice – family medicine

تحصیل دراوکراین, تحصیل درجمهوری چک, کمک هزینه ی تحصیلی, ویزای دانشجویی, تحصیل درخارج, کالج, بورسیه تحصیلی رایگان, تحصیل در اروپا, ویزای شینگن, اعزام دانشجو, اخذ پذیرش, تحصیل درلهستان, تحصیل درمالزی, تحصیل دراتریش, تحصیل درآلمان, ثبت شرکت,اقامت دائم,گرفتن ویزا در اتحادیه اروپا, دانشگاه اروپا,وزارت علوم و تحقیقات