• خانه
  • اطلاعات عمومی اکراین

اطلاعات عمومی اکراین

فهرست مطلب

اوکرائین ( Loudspeaker rtl.svg ‌ آوا پرونده به اوکراینی: Україна، به روسی: Украина) از کشورهای اروپای شرقی است. این کشور از شرق با روسیه؛ در شمال با بلاروس؛ از غرب با لهستان، اسلواکی و مجارستان؛ از جنوب شرقی با رومانی و مولداوی هم مرز است و در جنوب آن دریای سیاه و دریای آزوف قرار دارد و پایخت آن شهر کی‌اِف و زبان رسمی آن زبان اوکراینی می‌باشد.

نوع حکومت اوکراین جمهوری بوده که از ۲۴ استان تشکیل شده است و دارای یک بخش خودمختار (کریمه) نیز می‌باشد. پس از فروپاشی شوروی، اوکراین بعد از روسیه دارای بزرگترین ارتش در اروپا است. زبان اکراینی تنها زبان رسمی این کشور بوده و بیشتر مردم به زبان روسی صحبت می‌کنند و دین رسمی این کشور مسیحیت می‌باشد.

جمعيت : حدود ۵۵ ميليون نفر

جمعیت غیر اوکراینی: غير از اوكرايني ها بر اساس درصد جمعيتي، روسها (۴/۱ ميليون)، يهوديان، بيلوروسها، لهستانيان، مولداوياييها و غيره زندگي مي كنند.

وسعت : ۷۰۰/۶۰۳ كيلومتر مربع

زبان ملي : اوكرايني - زبان رسمي در اين کشور زبان اوكرايني است ولي در اغلب مکانهای عمومی به زبان روسي محاوره ميکنند

تقسیم بندی اوکراین: اوكراين به ۲۵ استان، ۳۹۴ شهر، ۸۹۲ شهرك، ۴۷۷ ناحيه و ۳ ناحيه بزرگ اقتصادي: كناره رود دنپر، جنوب غربي و جنوبي تقسيم مي شود.

پايتخت : شهر كيف با ۵/۳ ميليون نفر جمعيت

تحصیل دراوکراین, تحصیل درجمهوری چک, کمک هزینه ی تحصیلی, ویزای دانشجویی, تحصیل درخارج, کالج, بورسیه تحصیلی رایگان, تحصیل در اروپا, ویزای شینگن, اعزام دانشجو, اخذ پذیرش, تحصیل درلهستان, تحصیل درمالزی, تحصیل دراتریش, تحصیل درآلمان, ثبت شرکت,اقامت دائم,گرفتن ویزا در اتحادیه اروپا, دانشگاه اروپا,وزارت علوم و تحقیقات